Szukana fraza:
Szukaj

Mikroorganizmy

Prowadzona przez nas firma zajmuje się przeprowadzaniem diagnostyki z zakresu obecności mikroorganizmów w RNA oraz DNA.
Jak się okazuje, przeprowadzane badań molekularnych, które wykonuje się techniką PCR jest jedną z najbardziej wiarygodnych metod rozpoznawania wszelkich rodzajów wirusów oraz bakterii.

Dlaczego PCR jest najlepsza:

  • Tylko ona pozwala na bezpośrednie zidentyfikowanie wszelkich mikroorganizmów znajdujących się w kwasie DNA lub RNA – diagnozuje się obecność samego wirusa lub bakterii w badanej próbce, a nie obecność przeciwciał w niej,
  • Metoda ta jest niezwykle czuła i dzięki niej można wykryć zakażenie już w początkowej fazie,
  • Metoda daje stu procentową pewność albo na wystąpienie zakażenia, albo na jego brak – nie występuje efekt fałszywie negatywnych wyników, ani też fałszywie pozytywnych wyników próby,
  • Metoda pozwala przede wszystkim na miejscową identyfikację występującego zakażenia.

 

Metoda PCR jest stosowana do wykrywania zakażeń Chlamydią.

Chlamydioza to nic innego jak tylko choroba, którą wywołuje Chlamydia Trachomati, powodująca dosyć poważną i trudną do wyleczenia infekcję. Przebiega ona praktycznie bezobjawowo albo występują objawy podobne do innych infekcji.
Chlamydioza występuje zarówno u kobiet, jak i także u mężczyzn. U kobiet powoduje stany zapalne szyjki macicy, cewki moczowej oraz wiele innych chorób. To właśnie chlamydioza jest wymieniana jako jeden z powodów niepłodności, poronień, jak również wad rozwojowych u płodów. U mężczyzn jest ona powodem zapalenia jąder, odbytnicy, gruczołu krokowego jak i także najądrzy.
W ostatnim czasie chlamydie wini się również za zapalenie spojówek, reaktywne zapalenie stawów, a noworodki zakażone tą bakterią chorują na chlamydiowe zapalenie płuc.

Innym rodzajem chlamydi jest Chlamydia Pneumoniae
To właśnie ta bakteria wywołuje między innymi zapalenie płuc, zatok, czy też zapalenie oskrzeli. Wielu naukowców uważa także, że bakteria jest odpowiedzialna za rozwój choroby wieńcowej, astmę, chorobę Alzheimera, czy też nawet miażdżycę. Osoby, u których zdiagnozowano tę bakterię częściej niż pozostałe cierpią z powodu zawału serca, udaru mózgu, czy też nawet nadciśnienia.
Nasza firma potrafi również zdiagnozować wirus HSV stopnia I i II.

Wirus HSV 1 i 2 to nic innego jak wirus opryszczki. Jak się okazuje, zakażenie herpeswirusami, należy do jednych z najczęstszych we współczesnym świecie. Najpowszechniejszy jest wirus typu pierwszego. Wywołuje on stosunkowo niegroźne dla człowieka zmiany pęcherzykowa na skórze oraz błonach śluzowych. Czasami wirus typu 1 powoduje także dosyć trudne do leczenia infekcje okulistyczne. Ponadto może on być również groźny pod względem neurologicznym dla osoby cierpiącej na immunosupresję pierwotną albo wtórną.

HSV typu 2 jest charakterystyczny zawsze dla narządów płciowych, a zakażenie nim następuje poprzez kontakty seksualne. Odpowiednio wczesne zdiagnozowanie wirusa pozwala na szybkie wdrożenie koniecznego leczenia. Ten typ wirusa jest szczególnie niebezpieczny dla kobiet w ciąży. Chodzi przede wszystkim o ewentualne zakażenie noworodka wirusem, które stanowi ogromne zagrożenie dla jego zdrowia a nawet i życia. Jeśli u matki wykryje się wirusa, to możliwe jest zalecenie porodu przez cesarskie cięcie.
Innym rodzajem dosyć powszechnie występujących zakażeń jest zakażenie Ureplasma Urealyticum. Zakażenie to atakuje układ moczowo-płciowy i kobiet i mężczyzn. Dochodzi do niego drogą kontaktów płciowych. Zazwyczaj objawy zakażenia są podobne jak przy zapaleniu cewki moczowej. Występuje także możliwość bycia nosicielem, jak i bezobjawowego zakażenia. Nieleczenie choroby powoduje zakażenia innych osób, a dodatkowo u kobiet może prowadzić do zapalenia jajników, natomiast u mężczyzn może dojść do zakażenia gruczołu krokowego.

Nieleczone zakażenie tym rodzajem bakterii może być w przyszłości powodem powtarzających się poronień u kobiet. Tak jak o w przypadku innych bakterii, tak i tutaj może dojść do zakażenia noworodka patogenem wirusa.