Szukana fraza:
Szukaj

Wypadki drogowe

Oferujemy profesjonalne ekspertyzy, które wykonywane są przez fachowców z zakresu kryminalistyki z doskonałymi kwalifikacjami, co przekłada się na wysoką jakości wydawanych opinii. Starannie wykonywane badania są tworzone przez specjalistów ze statusem biegłych sądowych, dzięki czemu mogą one stanowić istotny dowód dla osób prywatnych, policji jak i sądownictwa.

Zapraszamy na nasz serwis firmowy - wypadki drogowe.

Nawiązując do świetnie wyszkolonej kadry warto wspomnieć o ich dorobku, a więc ponad dwunastu tysiącach wykonanych ekspertyz.
W skład profesjonalistów wydających tak rzetelne opinie wchodzą między innymi naukowcy, specjaliści laboratoryjni. Ich wielkie doświadczenie, ale także wiedza oraz kompetencje wpływają oczywiście na jakość wydawanych ekspertyz, które mogą być wykorzystane w sądzie. Opinie są dokumentem, który może okazać się istotny dla przeprowadzania spraw w sądzie. 

Oferujemy wykonanie ekspertyz rekonstrukcji wypadków i kolizji drogowych w następującym zakresie.

Rekonstruowanie wydarzeń drogowych i kolizji to:

1. Określenie szybkości pojazdów, które brały udział w określonej kolizji,
2. Ustalenie powodów określonej kolizji oraz wypadków drogowych,
3. Rozpatrzenie obrażeń osób poszkodowanych oraz uszkodzeń pojazdów, które brały udział w wydarzeniu,
4. Rekonstrukcja zdarzenia oraz całkowita analiza,
5. Ekspertyza i opinie fachowe,
6. Ustalenie postępowania uczestników wypadku oraz sposobów unikania danej kolizji albo wypadku,
7. Analizowanie spraw powiązanych z odszkodowaniem powypadkowym,
8. Analizy medyczno-sądowe.

Nasi współpracownicy wyróżniają się statusem biegłych sądowych wraz z kompetencjami rzeczoznawców, które nadane zostały poprzez odpowiednie Stowarzyszenia.

Kompetencje naszych specjalistów oraz biegłych w kwestii odpowiednich specjalizacji:

- Motoryzacja - technologia
- Samochody oraz ciągniki
- bezpieczeństwo - Ruch Drogowy
- określenie wartości (rzeczoznawstwo) urządzeń mechanicznych, narzędzi oraz pojazdów


Osoby z nami współpracujące posiadają także status biegłych sądowych w odniesieniu do różnych sądów okręgowych. Pracownicy mają także stan prawny, jako rzeczoznawcy certyfikowani, którzy są zapisani na liście Ministerstwa Infrastruktury.

Naszymi klientami są:

  • Sądy Powszechne z całego kraju
  • Specjalistyczne kancelarie adwokackie
  • Prokuratura na terenie całego kraju
  • Komendy Powiatowe Policji na terenie całego kraju
  • Urzędy Skarbowe oraz Urzędy Celne całego kraju
  • Firmy Ubezpieczeniowe
  • Osoby prywatne


Analizowanie rekonstrukcji zdarzeń drogowych
Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt, który jest pomocny w przypadku analizowania oraz rekonstruowania wypadków oraz kolizji drogowych.

Opinie, które są przez nas wydawane, są pracą przynajmniej dwóch ekspertów posiadających status biegłych. Osoby te mają odpowiednie doświadczenie oraz niezbędne kwalifikacje do przeprowadzenia analiz.
Nie pozwalamy na przeprowadzenie analizy przez jednego pracownika biegłego – zawsze opinię wydaje zespół badawczy – grupa biegłych.

Realizowane są przez nas zlecenia dla sądownictwa, prokuratury, policji, przedstawicieli stron, na prośbę Firm Ubezpieczeniowych oraz dla osób prywatnych.

Wykonujemy również analizy różnych ekspertyz w odniesieniu do prawidłowości ich wykonania dla organów procesowych. Ustalane są wówczas wszelkie nieprawidłowości, jeśli tylko są one uwzględnione.
Dysponujemy obszerną wiedzą i bazą dydaktyczną oraz techniczną. Jesteśmy w stanie zagwarantować odpowiednie zaplecze techniczne, które spełnia wszelkie wymogi w zakresie wyposażenia biegłych. Wykorzystywane jest ono w naszej codziennej pracy.

Dla nas standardem jest przede wszystkim korzystanie z specjalnie przystosowanego oprogramowanie komputerowego, które jest niezbędne w przypadku analiz. Są to między innymi programy typu:
PC Crash, PC Retch, V-SIM, PLAN, TITAN, SLIBAR, RWD – Potrącenie pieszego, RWD – Zderzenie pojazdów, Auto CAD, AUTOVIEW, Auto VIN a także mnóstwo innych programów pomocniczych.