Szukana fraza:
Szukaj

Ustalanie ojcostwa

Dajemy Państwu możliwość dyskretnego wykonania badań na ustalenie ojcostwa biologicznego na najbardziej zaawansowanym technologicznie sprzęcie.

Prowadzimy bezpośrednią współpracę z atestowanym polskim laboratorium genetycznym, które bada od jedenastu do czterdziestu jeden niekodujących układów genomu ludzkiego. Ponadto posiada ono również możliwość zbadania polimorfizmu chromosomu Y, mtDNA oraz chimery.

Niektóre przypadki, szczególnie trudne, mogą wymagać przeprowadzenia badania z analizą układów VNTR metodą RELP.
To właśnie testy na ojcostwo oparte o badanie kodu genetycznego są jednymi z najbardziej wiarygodnych na świecie.

Ojcostwo można wykluczyć ze stu procentowym prawdopodobieństwem. Potwierdzić ojcostwo można natomiast z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością rzędu 0,999999999, zakładając jednocześnie, że matka ani ojciec dziecka nie są ze sobą spokrewnieni.

Wszystkie nasze testy na ojcostwo są wykonywane przez atestowane polskie laboratorium genetyczne.
Współpracujące z nami laboratorium otrzymuje niezwykle prestiżowe atesty, do których należy zaliczyć przede wszystkim certyfikat Międzynarodowego Stowarzyszenia Genetyki Sądowej jak i także atest Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii oraz jest nadzorowane przez administracyjne organy kontrolne i bierze całkowitą odpowiedzialność cywilno - lekarską za wszystkie opinie wydawane w kwestii spornego ojcostwa.

Najnowocześniejsze wyposażenie w laboratorium, fachowi technicy laboratoryjni oraz personel lekarski jak i również standardowe metody badawcze pozwalają dać Państwu pełną gwarancję dotyczącą najwyższej jakości prowadzonych badań, jak i także ich wiarygodności.

Wszystkie analizy badawcze są powtarzane dwa razy przez całkowicie odrębne i samodzielne zespoły badawcze. Dopiero później następuje porównanie wyników i wydanie właściwej opinii wraz z wynikami dla Państwa.

Materiałem, który podlega badaniu jest wymaz z błony śluzowej policzka. , jaki to można bez problemu samodzielnie pobrać. Nie trzeba tym samym jeździć do laboratorium. Jest całkowicie bezpieczny nawet dla niemowląt. Oferujemy również możliwość bezpośrednie pobrania próbek materiału w domu klienta z dojazdem w każdy rejon Polski. 

Mikroślady

Rozróżniamy generalnie dwa rodzaje mikrośladów, czyli:

 • Mikroślady T-OMK (sucha plama krwi), gdzie wykonuje się badanie już suchej plamy krwi od dziecka. Domniemany ojciec dostarcza tylko wymaz z wewnętrznej strony policzka lub również suchą plamę krwi,
 • Mikroślady T-OMS (szczoteczka do zębów) należące do dziecka, a od ojca pobierany jest wymaz z wewnętrznej strony policzka lub także sucha plama krwi.

Wykaz badań na ustalenie ojcostwa:

 • T-S – badanie do celów sądowych wykonywane dla trzech osób,
 • T-SE – ekspresowe badanie na ustalenie ojcostwa na potrzeby postępowania sądowego wykonywane dla 3 osób,
 • T-OSE – badanie prywatne w celu ustalenia ojcostwa trwające trzy dni,
 • T-OSES – testy na ustalenie ojcostwa wykonywane w trzy dni robocze i przeznaczone do celów sądowych dla 3 osób,
 • T-OMK – testy na ojcostwo przeprowadzane z mikrośladów – sucha plama krwi – wykonywane dla dwóch osób,
 • T-OMS – badanie na ojcostwo przeprowadzone z dostarczonych mikrośladów – szczoteczka do zębów, smoczek i wymaz od ojca – dla ojca i dziecka,
 • T-OMW – badanie na ustalenie ojcostwa przeprowadzane z włosów z cebulkami dla ojca oraz dziecka,
 • T-OEM – ekspresowe badanie na ustalenie ojcostwa przeprowadzane z mikrośladów dla ojca oraz dziecka,
 • T-OE – ekspresowe badanie na ustalenie ojcostwa dla ojca i dziecka,
 • T-02/03/krew/wymaz – badanie na ustalenie ojcostwa wykonywane dla dwóch lub trzech osób z pobraniem materiału do badań w laboratorium,
 • T-03 – testy na ojcostwo wykonywane dla dziecka, matki i ojca,
 • T-02 – testy na ojcostwo wykonywane dla ojca oraz dziecka,
 • T-OD – testy na ustalenie ojcostwa dla wszystkich zainteresowanych osób,
 • Analiza już posiadanych wyników razem z pisemnym oświadczeniem biegłego sadowego wydawanej opinii.

Badanie do celów sądowych (T-S)
Jeżeli wyniki analiz miałyby być użyte w sprawach sądowych o ustalenie, albo zaprzeczenie albo i też wykluczenie ojcostwa, czy też mają być wykorzystane do jakichś pozostałych celów dowodowych to każdy klient musi się z nami najpierw skontaktować. W takich wypadkach wszelki materiał do badania w postaci krwi, czy też wymazu z policzka u dzieci, bezwzględnie musi być pobrany przez odpowiedniego i posiadającego do tego celu uprawnienia pracownika laboratorium, a także poprzedzony wykonaniem specjalnego, niezwykle szczegółowego protokołu, który potwierdza tożsamość badanych osób.
Zawsze w takich czynnościach uczestniczą prawni opiekunowie dziecka oraz badane dziecko.

Jak to możliwe?
Każda a jedna komórka w naszym organizmie posiada kod genetyczny, który jest zapisany w kwasie DNA. Dziecko posiada materiał genetyczny w 50% od matki i w 50% od ojca, z tego to właśnie względu dokonując analizy fragmentu DNA dziecka, matki i ojca, jesteśmy w stanie ustalić stopień pokrewieństwa.

Uzyskane wyniki testów dają nam możliwość na wykluczenie ojcostwa ze 100% pewnością albo jego potwierdzenie z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością rzędu 0,999999999, zakładając że matka i domniemany ojciec nie są ze sobą spokrewnieni.

Istnieje również możliwość przeprowadzenia testów, w których matka nie uczestniczy i w tym razie wykluczenie ojcostwa także wynosi 100%, a potwierdzenie ojcostwa jest rzędu 0,999999.